War II Veterans

Zaproś Weterana Drugiej Wojny Światowej

ZAPROŚ NA KONFERENCJĘ “POLAND FIRST TO FIGHT” W WASZYNGTONIE WETERANA WOJNY!

Do rozpoczęcia konferencji Poland First to Fight” w Waszyngtonie pozostały niecałe 4 tygodnie. Są jeszcze miejsca dla słuchaczy. Organizatorom bardzo zależy, aby w konferencji uczestniczyło jak najwięcej polskich weteranów II wojny światowej oraz osób, które ucierpiały w czasie okupacji naszej Ojczyzny jako więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych, pracownicy przymusowi Trzeciej Rzeszy, zesłańcy na Syberię czy osoby w inny sposób represjonowane przez reżim nazistowski i sowiecki. Chcemy też dotrzeć do Polaków, którzy zostali uratowani w czasie wojny przez wspaniałych ludzi, takich jak indyjski maharadża Nawangaru Jam Shri Sir Digvijaysinhji Ranjitsinhji Sahib Bahadur czy polscy działacze społeczni jak Henryk Sławik na Węgrzech czy dyplomaci jak Aleksander Ładoś, Abraham Silberschein, Konstanty Rokicki i Juliusz Kühl w Szwajcarii.

Spośród 16 milionów amerykańskich żołnierzy, którzy walczyli w II wojnie światowej, zaledwie pół miliona jest jeszcze pośród nas. Dla wielu z nich, szczególnie tych którzy walczyli ramię w ramię z polskimi żołnierzami, konferencja “Poland First to Fight” również byłaby wspaniałym przeżyciem  po latach.

Dołóżmy zatem wszelkich starań, aby weterani otaczani byli należną im opieką i respektem. Uhonorujmy kombatantów walk II wojny światowej jak i ofiary niemieckiej oraz sowieckiej okupacji  zapraszając ich na konferencję upamiętniającą 80. rocznicę tragicznej w skutkach dla Polski II wojny światowej. Jeśli znasz polskiego lub amerykańskiego weterana lub osobę represjonwaną w czasie wojny, ZAPROŚ JĄ NA KONFERENCJĘ “POLAND FIRST TO FIGHT”, która odbędzie się 18-20. listopada 2019 roku w National Press Club w Waszyngtonie! Wstęp dla nich jest bezpłatny. Zaproś też znajomego dziennikarza, historyka, muzealnika, edukatora, polityka, wydawcę czy filmowca. Niech dowiedzą się oni  o bohaterskim poświęceniu dla naszej Ojczyzny weteranów oraz o tragedii i niedoli tych, którym wojny nie udało się przeżyć, bądź których wojna napiętnowała okropnościami niemieckich obozów koncentracyjnych, prac przymusowych czy sowieckich lagrów i zsyłek na Sybir!

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia na konferencję poprzez email


When a brother takes a knee for a brother…